Sprawdzone sposoby aplikacji podkładu

Jedna z najprostszych i – nie da się ukryć, że też najbardziej ekonomicznych, gdyby w ramach porównania dać pędzel do podkładu – metod nakładania podkładu zakłada wykorzystanie opuszków palców. Mamy je zawsze pod ręką (a nawet na ręce), a i jest to niezawodny sposób, jeśli korzystamy z kosmetyków o płynnej konsystencji. Zapewnia delikatne, naturalne krycie. Podczas samego rozcierania podkładu należałoby uważać, aby na twarzy nie pozostały smugi.

Z całego zestawu weź pędzel do podkładu

Trudno wyobrazić sobie używanie kosmetyków do twarzy bez całego wachlarza pędzli, gdzie każdy jeden służy z założenia do aplikacji czegoś innego. Dlatego też nie powinno dziwić, że w skład makijażowego zestawu niektórych pań wchodzi m.in. pędzel do podkładu. Rodzajów tegoż jest naprawdę sporo, toteż samo nakładanie fluidu może się nieco różnić w zależności od włosia. Metoda ta należy do bardzo precyzyjnych.

Popularnie, czyli blender do podkładu

Beauty Blender to niewątpliwy hit w świecie wizażu. Nic więc zaskakującego, że cieszy się powszechnym uznaniem i jest chętnie używany do nakładania kosmetyków. Ponadto taki blender do podkładu kosztuje całkiem niewiele w porównaniu do innych metod aplikacji. Owalny kształt pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc na twarzy, a i sam poziom krycia zapewnia uporanie się z problemem niedoskonałości.

Nieoczywista silikonowa gąbka

Mimo że w temacie gąbeczek najczęściej kojarzy się blender do podkładu, tak warto wiedzieć, że jest jeszcze silikonowa gąbka do podkładu, czyli tzw. silisponge. Dzięki niej podkład można aplikować bezpośrednio na twarzy. Jako jej ogromną zaletę można wskazać niepochłanianie kosmetyku, a więc sporą ekonomiczność. Sama silikonowa gąbka do podkładu jest miękka i całkiem przyjemna w dotyku.