Jak przedłużyć młody wygląd?

Nawilżanie skóry jest niezwykle istotne, zwłaszcza kiedy przybywa lat, a ciało nie jest już „pierwszej świeżości”. Nie każdemu też podobają się coraz bardziej widoczne zmarszczki, a i przybywające siwe włosy. Myśl o tym, że proces starzenia postępuje i to w nieubłaganym tempie, przeraża niejedną osobę, dlatego wiele osób wspomaga się różnymi kosmetykami, aby przedłużyć sobie młodość.

Francuski paradoks

Badacze mówią o tzw. francuskim paradoksie, czyli „tendencji” panującej w Europie Zachodniej, a dotyczy ona średniej długości życia. Jest o tyle zaskakujące, ponieważ nam być może wydaje się, że skoro śniadania Francuzów są takie lekkie, to i inne posiłki tak wyglądają, tymczasem ich dieta nie należy do najzdrowszych, a do tego piją sporo alkoholu, tyle że w przeciwieństwie do np. Polaków raczą się głównie czerwonym winem, w którym występuje wysokie stężenie resweratrolu, czyli związku, który potrafi wydłużyć życie.

Chwila na oddech

Tyle że Francuzi pamiętaj też o innych rzeczach, które działają pozytywnie na ich młody wygląd. Prócz kremów używanych przez nich na potęgę i to do różnych części ciała, dbają np. o to, aby w trakcie dnia zapewnić sobie trochę relaksu i odpocząć od codziennych zmartwień czy obowiązków. To w gruncie rzeczy jest bardzo ważną sprawą, gdyż przewlekły stres oraz nerwy potrafią poważnie zaszkodzić zdrowiu tak fizycznemu, jak i psychicznemu.

Stop nałogom

Nie da się ukryć, że duże znaczenie dla utrzymania ciała w dobrym stanie jest unikanie jakichkolwiek używek. Alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze i inne substancje szkodliwe dla organizmu mogą odebrać nam nie tylko kilka lat cennego życia, co przede wszystkim zdrowy wygląd.