Kochają go profesjonaliści, czyli słów kilka o beauty blender Pro

Wielu lubi ten kolor ze względu na „właściwości wyszczuplające”, niektórzy za tę „mroczną stronę”, inni za elegancję, a jeszcze pozostali za uniwersalność, bo na dłuższą metę pasuje do wszystkiego, do każdej innej barwy. Czy tak samo oceniany jest beauty blender w tej ciemnej barwie? Jak się okazuje – tak! Opinie wizażystów są dość jednomyślne – czarny beauty blender, inaczej zwany beauty blender Pro, to ulubiony aplikator profesjonalnych makijażystów.

Czarny beauty blender na językach fachowców

Skąd takie pozytywne opinie w odniesieniu do beauty blender Pro? Otóż chodzi przede wszystkim o fakt, że nadaje się do kosmetyków o ciemnych odcieniach, które mogłyby sprawić trudność przy myciu w przypadku jasnego beauty blendera. Wizażyści stosują czarny beauty blender m.in. do samoopalaczy.

Czarny beauty blender w porównaniu z innymi

I żeby nie było wątpliwości – kolor to nie jest jedyna rzecz, która różni beauty blender czarny od pozostałych wariantów. Sama jego barwa nie wypłukuje się tak szybko, jak np. w porównaniu z różowego beautyblendera. Ponadto wydaje się być nieco bardziej szorstki w dotyku.

Wielka różnica?

Być może dla osób, które na co dzień nie używają gąbeczki do ciemnych, gęstych czy nawet wodoodpornych kosmetyków, beauty blender czarny nie zrobi większej różnicy. Inne kolory lepiej nadadzą się do tych jaśniejszych produktów, co jednak nie zmienia faktu, że przy odpowiedniej pielęgnacji i częstym myciu gąbki nie powinno być z niczym problemów, niezależnie od koloru.