Jak często należy wymieniać beauty blender na nowy?

Choć wydawać by się mogło, że beautyblender powinno wymieniać się stosunkowo często, czyli, dajmy na to, co ok. 3 miesiące, to przy odpowiedniej pielęgnacji i zachowaniu zasad higieny można przedłużyć „żywotność” gąbki beauty blender o co najmniej drugie tyle albo i dłużej. Nasuwa się więc pytanie, kiedy beauty blender rzeczywiście wymaga wymienienia na nowy model?

Beauty blender i uszkodzenia „mechaniczne”

Nic nie trwa wiecznie, tak samo użyteczność blendera Beauty Blendera. I choć wolałoby się nie wydawać kolejnych siedemdziesięciu złotych zbyt szybko, czasami nie ma wyjścia, bo beauty blender jest po prostu do wymiany. Może do tego dojść nie tylko poprzez zaniedbanie w czyszczeniu, ale też przez uszkodzenia czysto mechaniczne, czyli np. rozcięcia czy uwydatniające się pory albo jakieś szkodliwe dla skóry zanieczyszczenia.

Beautyblender – czy mikrofala może pomóc?

Mimo że brzmi to abstrakcyjnie, że gąbka beauty blender nadaje się do czyszczenia w mikrofali, tak naprawdę jest to metoda nie tyle sprawdzona, co przez wielu potwierdzona pod względem skuteczności, bo doskonale zabija bakterie. Cała istota polega na dokładnym zastosowaniu się do instrukcji. Najpierw należy przygotować miskę, a następnie wlać do niej trochę płynu do naczyń i do połowy wypełnić wodą. W takiej mieszance trzeba zamoczyć beautyblender i włączyć mikrofalę na minutę przy pełnej mocy. Bez uwzględnienia wody może dojść do roztopienia, a wtedy nowa gąbka beauty blender będzie koniecznością.

Beauty blender nawet po dwóch latach?

Być może niektórzy wyjdą z założenia, że póki „działa” i jest w dobrym stanie, to nie trzeba zawracać sobie głowy wymienianiem blendera Beauty Blendera. Przy prawidłowej higienie oraz zadbaniu może wytrzymać i rok albo dwa lata. Dowiedz się więcej na https://beautyblender.pl/