Czym najlepiej aplikować puder sypki?

Bez dwóch zdań puder jest jednym z podstawowym elementem kosmetycznego wyposażenia pań, które nie tyle interesują się kwestiami makijażu, lecz po prostu dzień w dzień starają się doprowadzić swoją twarz do porządku, ukrywając ewentualne niedoskonałości. I choć można wybierać spośród całej gamy odcieni różnych marek, to niezależnie od podjętej decyzji, należy zastanowić się nad metodą aplikacji. Gąbeczka do pudru i pędzel do pudru są najpopularniejsze, ale nie jedyne, bo jest jeszcze gąbka do makijażu, czyli inaczej beautyblender.

Gąbeczka do pudru

O tym patencie nakładania pudru chyba nie trzeba wiele mówić, bo prócz tego, że gąbeczka do pudru jest dostępna w wielu sklepach czy to stacjonarnych, czy internetowych, to jeszcze zdarza się, że niektórzy producenci dorzucają ją gratisowo do opakowania. Wygodna, przyjemna w dotyku, czego chcieć więcej, prawda?

Pędzel do pudru

Pędzle to tak uniwersalne narzędzie, że na dłuższą metę bardziej opłaca kupić się cały, duży zestaw do aplikacji różnych kosmetyków, niż szukać pojedynczych sztuk, choć wszystko zależy od upodobań oraz potrzeb. Jeśli chodzi o pędzel do pudru, przy wyborze warto wziąć pod uwagę to, czy włosie jest dostatecznie zbite, ponieważ wtedy ma się pewność, że zbierze puder jak należy. Dodatkowo im większy, tym lepszy.

Gąbka do makijażu

Trudno zaliczyć to do jednego z najpowszechniejszych rozwiązań w nakładaniu pudru, ale mimo wszystko sprawdza się naprawdę dobrze, a mowa o beautyblenderze, który raczej kojarzy się i używa do aplikowania podkładów. Tymczasem okazuje się, że właśnie w ten sposób zwilżony blender tym lepiej utrwali puder na skórze. Najlepiej przekonać się samemu. Gąbka do makijażu w ruch!