20 lutego 2021

Wybieramy lampy do hybrydy

By Iga Myć

Hybryda to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów manicure. Jaka lampa do tej metody stylizowania paznokci będzie najlepsza?

Na jakość wykonania paznokci hybrydowych wpływa to, jakie lakiery hybrydowe stosujemy oraz jakiej lampy użyjemy. Dwa podstawowe rodzaje lamp do hybryd to lampy UV oraz lampy do paznokci led.

Lampa UV

Lampa UV do hybryd to ta z najbardziej klasycznych wersji lamp do utwardzania. Jedną z jej głównych zalet jest to, że oprócz lakierów hybrydowych utwardza także wszelkiego rodzaju żele, w tym te do przedłużania płytki paznokcia. Dzięki temu lampa UV będzie idealna zarówno do korzystania w domu, jak i do profesjonalnych salonów kosmetycznych.

Warto przy tym pamiętać, że lampa UV potrzebuje żarówek. I tutaj pojawia się niestety pierwsza z wad – żarówki w lampie UV należy wymieniać średnio co 3-6 miesięcy. Ponadto nawet jeśli przepali się jedna żarówka, to i tak trzeba wymienić cały komplet. Inaczej lakier słabo się utwardza. Na dłuższą metę coś takiego może prowadzić do silnych reakcji alergicznych na płytce.

Lampy do paznokci led

To obecnie jedne z najpopularniejszych na rynku lamp do manicure hybrydowego. W lampie led nie trzeba wymieniać żarówek. Ma ona wbudowane diody, które są niewymienne i potrafią działać bez przerwy nawet kilka lat. Ponadto lampa led jest energooszczędna. Charakteryzuje ją też krótki czas utwardzania. Jedną warstwę lakieru hybrydowego, bazy lub topu potrafi utwardzić nawet w kilkadziesiąt sekund Wszystko zależy od tego, jaka będzie moc lampy do hybryd. Najlepsza l opcja to lampa led 48W. Warto jednak wiedzieć, że lampa led utwardza jedynie lakiery hybrydowe, topy, bazy i specjalnie do niej przeznaczone żele. Najzwyklejsze żele służące do przedłużania płytki paznokcia nie sprawdzą się do utwardzenia w takiej lampie.  Lampy do paznokci led mają za to szereg innych udogodnień, dzięki którym wykonanie perfekcyjnego manicure stanie się prostsze. Jedną z takich funkcji jest timer. Przydatną funkcją do jest też sensor ruchu. Dzięki niemu lampa sama się włączy i wyłączy.