Rajstopy uciskowe a zwykłe rajstopy
26 listopada 2021

Rajstopy uciskowe a zwykłe rajstopy

By Iga Myć

Obecnie wybór rajstop dostępnych w sprzedaży jest ogromny, w związku z czym można znaleźć dla siebie idealne. Nawet jeśli kobieta ma szczególne oczekiwania względem tej bielizny, nie powinna mieć problemu z zakupem. Oferta obejmuje między innymi rajstopy funkcyjne. 

 

Czym charakteryzują się rajstopy uciskowe?

Teraz w sklepach można dostać rajstopy uciskowe, które są rajstopami funkcyjnymi. Nie tylko zdobią kobiece nogi i dodają im seksapilu. I nie chodzi tu tylko o ochronę przed zimnem. Pełnią jeszcze jedną ważną rolę. Chronią nogi przed żylakami. Są przeznaczone głównie dla kobiet, które są narażone na wielogodzinne siedzenie, chodzenie lub stanie. Delikatny ucisk, jaki zapewniają, poprawia krążenie. W związku z tym wyróżniają się klasycznym wglądem jak w przypadku zwykłych rajstop i zarazem działaniem profilaktycznym. Te najlepsze w swoim składzie mają aloes, który pomaga jednocześnie dbać o skórę. Ich zaletą jest to, że zapewniają uczucie lekkości nóg. W dodatku mają wysoki stan, więc działają niczym bielizna korygująca. 

 

Kiedy rajstopy 15 den, a kiedy uciskowe?

Wiele kobiet sięga najczęściej po zwykłe rajstopy 15 den, uważając, że te przeciwżylakowe nie są im do niczego potrzebne, bo one nie mają tego problemu. Jednak nie chodzi tu o to, aby poprzez rajstopy leczyć swoje nogi, lecz przeciwnie, by je przed nimi chronić. Dlatego jeśli kobieta prowadzi siedzący tryb życia albo ma taką pracę, że musi cały czas stać, powinna rozważyć zakup takich właśnie rajstop funkcyjnych. Dzięki nim będzie mogła cieszyć się atrakcyjnym efektem wizualnym, a dodatkowo jeszcze chronić swoje nogi. Klasyczne rajstopy też warto mieć w swojej garderobie i można nosić je zamiennie. Jeśli kobieta zakłada je tylko na chwilę, na krótkie wyjście, to bez sensu marnować rajstopy funkcyjne, które będą lepszym wyborem na przykład do pracy. Aby zapewnić satysfakcjonujący efekt, rajstopy te trzeba przecież trochę nosić. Godzina czy dwie to zdecydowanie za mało. Bez sensu jest więc płacić za nie drugie tyle.