12 maja 2019

Przegląd silikonowych gadżetów do makijażu

By Kasia

Zapewne niejedna pani nie wyobraża sobie sytuacji, w której wychodzi z domu bez choćby delikatnego makijażu. Make-up zwiększa pewność siebie, ale i sprawia, że po prostu czujemy się lepiej. Skoro zaś rośnie popyt na różnego rodzaju akcesoria do nakładania make-upu, musi zostać wyrównana podaż. Pędzle czy gąbeczki – jest ich coraz więcej i to w różnych rodzajach. W tym wszystkim nie brakuje również produktów silikonowych. Pytanie tylko, czy np. silikonowa gąbka do makijażu mogą mierzyć się z rozsławionym beautyblenderem?

Gąbka silikonowa do makijażu

Trudno powiedzieć, aby silikonowa gąbka do makijażu była tak samo popularna, co jajowate gąbeczki. Służy temu, aby podkład czy korektor zaaplikować bezpośrednio na twarzy. Najlepiej najpierw rozsmarować fluid, a później odpowiednio wklepać. Na rynku można znaleźć takie gąbeczki silikonowe do makijażu w różnych cenach, co w gruncie rzeczy pokrywa się z wariacje cenową innych kosztów.

Silikonowa gąbka do makijażu – zalety

Mówi się, że wszystko ma swoje plusy oraz minusy; nie inaczej jest w przypadku gąbki silikonowej do makijażu. Zaczynając od tych pierwszych – nie da się odmówić jej nad wyraz ekonomicznego aspektu. Nie pochłania kosmetyku, co sprawia, że można go zużyć nawet o połowę mniej. Ponadto gąbka silikonowa ma owalny kształt i jest tak miękka, jak beautyblender.

Silikonowa gąbka do makijażu – wady

Niemniej jednak – pomimo swojego kształtu – nie dociera do tych trudno dostępnych miejsc, a nakładanie podkładu gąbką silikonowa do makijażu zajmuje nieco więcej czasu niż beautyblenderem. Inna sprawa, że gąbka silikonowa może okazać się niewygodna w użytku dla niektórych, nawet jeśli jest przyjemna w dotyku. Istnieje więc spora szansa, że gąbeczki silikonowe do makijażu nie zdołają wyprzeć jajowatych, miękkich gąbeczek.