22 stycznia 2021

Dywan spełniający wysokie wymagania

By Iga Myć

Od niektórych dywanów wymagamy więcej niż od innych. Specjalne wymagania muszą spełniać między innymi te, które znajdą się w domu alergików czy w budynkach użyteczności publicznej, po których każdego dnia chodzi duża liczba osób.

Planowanie w życiu jest ważne. Dzięki niemu nie tracimy czasu na zbędne ruchy i popełniamy mniej błędów. Dotyczy to zarówno naszych prywatnych spraw, jak i zawodowych, a także urządzania mieszkania.

Zadbaj o spójność stylistyczną

Wybór mebli, dywanów i wszelkich elementów dekoracyjnych jest ogromny. Wystarczy odwiedzić sklep internetowy lub stacjonarny. Chcielibyśmy mieć wszystko, co nam się podoba, ale wiemy, że to nierozsądne i nie tędy droga. Nawet najbardziej eleganckie meble czy dekoracje mogą nie ujawnić całej swej urody, jeżeli zostaną źle zestawione z innymi elementami wyposażenia. Jedną z najpiękniejszych rzeczy, jaką może sprezentować naszemu mieszkaniu jest dywan. Dokonajmy jego wyboru, gdy już będziemy wiedzieć, z jakimi meblami będzie sąsiadował. W tym celu warto przejrzeć sklep internetowy 7 Królestw Dywanów, w którym znajdziemy niemal każdy dywan, o jakim zamarzymy.

Uniknij chaosu

Kolor dywanu powinniśmy dobierać nie tylko do koloru ścian, ale także mebli oraz podłogi.
Do salonu, który jest jasny będzie pasował ciemniejszy dywan, kontrastujący z pozostałym wyposażeniem. Jeżeli lubimy wnętrza spokojniejsze, bardziej jednolite, to ten kontrast pomiędzy dywanem a resztą wyposażenia nie musi być tak duży. Na białej lub bardzo jasnej podłodze dobrze będzie się prezentował dywan beżowy lub w innych pastelowych odcieniach. Dywany w bardziej intensywnych barwach, jak czerwień, pomarańcz czy soczysta zieleń również można zestawiać z białymi lub bardzo jasnymi meblami i podłogą. Wszystkie meble i dodatki powinny też reprezentować ten sam styl, aby w mieszkaniu nie zapanował niemiły dla oka chaos. W sklepie internetowym 7kd bez trudu znajdziemy dywany, które będą idealne do wnętrz urządzonych tradycyjnie albo nowocześnie, w stylu skandynawskim, rustykalnym i wielu innych.

Nowoczesne technologie wykorzystywane do produkcji dywanów pozwalają na tworzenie różnych ich rodzajów. Dawniej robione je wyłącznie z naturalnej wełny owczej, ale mimo że ten surowiec jest wysokiej jakości i dywany wełniane nadal są w cenie, to nie są one dla każdego. Alergicy przez lata musieli rezygnować z dywanów, bo zalegający w nich kurz niekorzystnie wpływał na ich zdrowie. Teraz mogą kupić dywan, który nie tylko ma ciekawe wzornictwo, ale też nie wywołuje alergii. Duży wybór tych dywanów w różnych stylach i rozmiarach można znaleźć w sklepie internetowym 7 Królestw Dywanów, pod adresem: https://7kd.pl. Nie tylko alergicy powinni odwiedzić ten sklep online, ale każdy, kto szuka dobrej jakości dywanów.

Postaw na bezpieczeństwo

Do zadań specjalnych przeznaczony jest też dywan antypoślizgowy. Warto go położyć wszędzie tam, gdzie grozi nam poślizgnięcie. Codzienne zajęcia w kuchni, gdzie często coś nam spada lub wylewa się na podłogę, będą o wiele bezpieczniejsze, gdy na podłodze położymy dywan antypoślizgowy. Kuchnia to niejedyne miejsce, w którym jest on bardzo przydatny. Łazienka to kolejne pomieszczenie, w którym niewielki dywanik antypoślizgowy może w znaczący sposób poprawić nasze bezpieczeństwo. Poszukując dywanu do pokoju dziecięcego również warto wziąć je pod uwagę – będziemy spokojniejsi o to, że podczas zabaw i harców na podłodze, nasza pociecha nie zrobi sobie krzywdy. W sklepie internetowym 7kd możemy się zaopatrzyć w każdego rodzaju dywany, nawet jeżeli mamy wysokie wymagania.

Luksus na wyciągnięcie ręki

Klienci, którzy są najbardziej zainteresowani urodą dywanów i ich wysoką jakością mogą przejrzeć ofertę dywanów luksusowych. Na swoją nazwę zasługują z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że wyróżniają się ponadczasowymi wzorami, które nigdy nie przestają być modne. Najczęściej wykonywane są z naturalnych składników, jak wełna owcza, uznawana za najbardziej ekskluzywny surowiec do wyrobu dywanów. Często do ich ozdabiania wykorzystuje się złote i srebrne nici, co ma podkreślić ich szyk i wysoką jakość. Luksusowe dywany najczęściej zdobią salony, które są najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, aby umieścić je też w innych pomieszczeniach. Dobrym miejscem na luksusowy dywan jest także sypialnia, pokój dla gości czy dziecięcy. Produkty te mogą stylistycznie nawiązywać do dywanów perskich, które są uznawane za najlepsze i ich wzornictwo naśladuje wielu producentów, ale mogą też mieć nowoczesny look i pasować do współczesnych wnętrz. Na poszukujących nowych, ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, w naszym sklepie czekają także dywany owalne i okrągłe, które wniosą do salonu powiew świeżości i oryginalności. W pomieszczeniach wąskich i długich zamiast dywanu możemy rozłożyć chodnik dywanowy, który także może być bardzo dekoracyjny. To jedynie tylko niewielki wycinek asortymentu naszego sklepu.