4 maja 2019

Czym czyścić skutecznie gąbki do makijażu?

By Kasia

Beautyblender, tak jak inne akcesoria do makijażu, wymaga regularnego czyszczenia, aby nie wystawiać skóry na kontakt ze zbierającymi się w jednym przedmiocie – niezależnie od tego, czy to gąbeczka do makijażu, czy pędzel – bakterii. Co za tym idzie, należy zachować wszelkie środki ostrożności oraz higieny.

Najpewniejszy środek, czyli beauty blender SOLID

Beauty blender SOLID to nic innego jak mydło marki Beautyblender, które służy czyszczeniu gąbeczki spod tego samego szyldu. W skład wchodzi m.in. ekstrakt z soi niepodrażniający skóry ani nieniszczący włókien blendera, a także substancje antybakteryjne. Ponadto beauty blender SOLID jest wolny od sztucznych barwników, więc pod kątem ekologicznym można ocenić go na plus.

Gąbeczka do makijażu – inne środki

Gdy z różnych względów zakup wspomnianego mydła nie wchodzi w grę, nie ma powodu do paniki. Do umycia beautyblendera na dobrą sprawę wystarczy bezpieczny dla skóry płyn myjący np. żel pod prysznic, który jest wystarczająco gęsty, aby zebrać ostały się fluid. Tak samo dobre okaże się zwykłe mydło w kostce.

Jak wyczyścić beautyblender?

W pierwszej kolejności należy umyć ręce i przy okazji zmoczyć gąbkę pod bieżącą wodą. Gdy gąbeczka do makijażu zwiększy swoją objętość, można przejść do kolejnego kroku, czyli nalaniu mydła w płynie na dłoń, a następnie obtoczeniu w nim blendera. Jeśli nie zacznie się pienić, warto zwilżyć go niewielkim strumieniem wody. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak delikatne wyciśnięcie ostałego się podkładu. Trzeba pamiętać, aby umyć blender ze wszystkich stron! Tak wyczyszczoną gąbkę należy pozostawić do wyschnięcia.