27 marca 2021

Balsam do ust z apteki – pielęgnacja, która działa

By Iga Myć

Nasze usta wymagają specjalnej pielęgnacji i wyjątkowej uwagi. Ciągle narażone są na wiatr, zimno i palące słońce, które nie tylko im nie służą, ale powodują ich pękanie, a także niszczenie. W ich wyniku nasze usta szybko mogą stracić swój blask, a skóra na nich będzie się starzeć. Jednak można temu zapobiec, stosując odpowiednią pielęgnację.  Balsam do ust z apteki to jej podstawa. Zobacz, jak jest cenny i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.  

Dlaczego z apteki

Obecnie na rynku mamy zatrzęsienie tego typu kosmetykami. Półki w drogeriach uginają się pod kolorowymi opakowaniami, które kuszą i nawołują do zakupu. Jednak po tego typu kosmetyki powinniśmy udać się właśnie do apteki. 

Dlaczego balsam do ust z apteki jest bardziej polecany?

Ponieważ to właśnie on ma skład leczniczy, a nie kosmetyczny, a usta, nawet te zdrowe wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Zapewni go balsam do ust z apteki

Na co zwrócić uwagę, wybierając balsam do ust z apteki

Kosmetyk, który wybierzemy powinien być odpowiedni do problemu, z którym się mierzymy, a także do warunków atmosferycznych, które w przypadku ust ma kluczowe znaczenie. 

Na zimę unikamy tych kosmetyków, które mają działanie nawilżające. W ich składzie dominuje woda, a ta w zetknięciu z mrozem może podrażniać i dodatkowo niszczyć usta. Taki balsam do ust z apteki lepiej zostawić na okres wiosenno-jesienny, a latem to must-have, który zawsze powinniśmy mieć pod ręką.  

Na zimę lepiej postawić na balsam do ust z apteki na bazie wazeliny, wyciągów z ziół i wosku pszczelego, który doskonale chroni usta, a jednocześnie leczy ewentualne pęknięcia. 

Jeśli nie jesteś pewna, jaki wybrać, postaw na klasyczne, uniwersalne rozwiązania takie, jak Balsam do ust w słoiczku Tisane Classic. Sprawdzi się zarówno w trakcie lipcowych upałów, jak i grudniowych, siarczystych mrozów. 

Balsam do ust z apteki – jak często stosować

Zasada jest prosta – jak najczęściej. Nie czekaj, aż usta spierzchną i będą potrzebować pomocy. Kilka razy w ciągu dnia smaruj usta. Naturalne kosmetyki takie, jak właśnie balsam do ust z apteki Tisane Classic są bezpieczne i nie masz możliwości go przedawkować. Dlatego w trudniejszych dniach np. w czasie upałów lub siarczystych mrozów możesz zwiększyć częstotliwość. Twoje usta będą Ci wdzięczne.